Treść dostępna za darmo.

 W związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem wprowadzenia regulacji dot. wynagradzania osób     zarządzających w spółkach z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, oferujemy Państwu indywidualne wsparcie przy wdrożeniu nowego systemu wynagrodzeń w nadzorowanych spółkach. Doradcy EY pomagają przedsiębiorstwom z udziałem samorządów terytorialnych w przygotowaniu zgodnego z przepisami systemu wynagrodzeń stałych i zmiennych, tworzeniu odpowiedniej dokumentacji oraz rozstrzygnięciu istotnych kwestii związanych z zakontraktowaniem współpracy z członkami zarządów.

Zachęcamy zatem do współpracy i kontaktu z Zuzanną Zakrzewską, Dyrektorem w Kalencarii Prawnej EY Law (zuzanna.zakrzewska@pl.ey.com, +48 602 789 839).

Dla szerszego grona słuchaczy, przygotowaliśmy szkolenie podsumowujące kluczowe zadania, jakie stawia przed pracownikami jednostek samorządów nowa ustawa.

SZKOLENIE EY: USTAWA KOMINOWA – JAK WDRAŻAĆ NOWE SYSTEMY WYNAGRADZANIA WEDŁUG ZMIENIONYCH PRZEPISÓW?
Zapraszamy do udziału w szkoleniu, które poświęcone będzie nowym przepisom o wynagradzaniu osób zarządzających w spółkach z udziałem jednostek samorządu terytorialnego. Zakres szkolenia obejmuje praktyczne zasady kształtowania oraz wdrażania wynagrodzeń osób kierujących w/w spółkami w świetle Ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami.
Termin i miejsce:
21 marca 2017, godz. 9:00-13:00 (rejestracja od 8:30)
Biuro EY, Rondo ONZ 1, Warszawa
Oprócz szkolenia stacjonarnego w Warszawie, istnieje możliwość uczestnictwa poprzez wideo konferencję z biura EY w Gdańsku i Poznaniu.

Rejestracja:
Koszt udziału to 350 PLN+VAT. W przypadku zgłoszenia dwóch osób z jednej instytucji, oferujemy cenę promocyjną w wysokości 600 PLN+VAT. Każda kolejna osoba to koszt 300 PLN + VAT. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warunkiem zorganizowania szkolenia jest zgłoszenie się minimalnej ilości uczestników.
Biorąc udział w szkoleniu:

 • poznasz zasady kształtowania systemu wynagrodzeń stałych
 • dowiesz się, jakie są wskazówki dot. tworzenia i aktualizacji regulaminów premiowania
 • uzyskasz praktyczne wskazówki na temat kluczowych aspektów projektowania systemu wynagradzania przez cele – MBO (Management by Objectives)
 • zapoznasz się ze sposobami regulowania zasad wykorzystania sprzętu spółki przez członka zarządu do celów służbowych oraz prywatnych
 • dowiesz się, jak wyglądają kluczowe aspekty przyznawania oraz opodatkowania benefitów i świadczeń

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialni za nadzór właścicielski nad spółkami, a także członkowie organów zarządzających, rad nadzorczych, dyrektorzy działów HR, prawnicy i kierownicy działów prawnych w tych spółkach.

Korzyści z udziału:

 • podsumowanie obowiązków ciążących na przedstawicielach jednostek samorządu terytorialnego w związku z ostatnimi zmianami prawnymi
 • analiza najistotniejszych z punktu widzenia ustawy klauzul związanych z wdrożeniem nowych zasad wynagradzania, takich jak: uchwała, umowa z członkiem zarządu lub umowa o zakazie konkurencji
 • praktyczne zapoznanie się z nowymi zasadami kształtowania wynagrodzeń w spółkach, w tym w szczególności z obowiązkami poszczególnych organów korporacyjnych
 • wyjaśnienie wątpliwości związanych ze stosowaniem nowego prawa
 • zdobycie wiedzy o możliwościach strukturyzacji wynagrodzeń z uwzględnieniem wymiaru biznesowego działalności prowadzonej przez podmioty z różnych branż
 • kompleksowe podejście do zagadnienia dzięki zgodności przepisów prawnych z realiami biznesowymi

Prowadzący:

 • Zuzanna Zakrzewska – Dyrektor w Kancelarii Prawnej EY Law, adwokat
 • dr Karol Raźniewski – Dyrektor w  Zespole People Advisory Services EY, doradca podatkowy
 • Małgorzata Fiedorczuk – Menedżer Projektu w Zespole People Advisory Services EY
 • Michał Balicki – Adwokat w Kancelarii Prawnej EY Law