KOMPAS – to pierwszy punkt wsparcia dla JST.

Wierzymy, że uda się Państwu znaleźć tu większość informacji potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu, jak również porady dotyczące bardziej skomplikowanych kwestii.

Jednocześnie, zdajemy sobie sprawę, że Państwa potrzeby mogą wykraczać poza formy współpracy dostępne w ramach Portalu.

Na podstawie doświadczeń z współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, EY wypracował propozycje wsparcia dotyczące najczęściej pojawiających się zagadnień  – np. odzyskanie podatku VAT, centralizacji rozliczeń VAT czy jednolity plik kontrolny.

Jeśli jednak zarówno doradztwo w ramach KOMPASU jak i inne formy wsparcia oferowane przez EY w ramach KOMPAS-u nie zaspokajają Państwa potrzeb, prosimy o opisanie interesującej Państwa kwestii we wskazanym polu. Skontaktujemy się z Państwem celem omówienia szczegółów


kalkulacja-wspolczynnika-rfCzynności opodatkowane VAT, zwolnione, pozostające poza zakresem opodatkowania i różne wydatki związane z nimi – czy chcieliby Państwo wiedzieć, ile podatku naliczonego od tych wydatków można potencjalnie odliczyć?

Jeśli tak, proponujemy Państwu wsparcie w kalkulacji współczynnika i pre-współczynnika.

Nasze wsparcie w kalkulacji pre-współczynnika i współczynnika może obejmować:

  • ustalenie odpowiedniego sposobu kalkulacji pre-współczynników oraz współczynnika – dla jednostki samorządu terytorialnego jak również dla jednostek organizacyjnych;
  • zgromadzenie danych niezbędnych do dokonania obliczeń;
  • przeprowadzenie obliczeń;
  • przygotowanie interpretacji podatkowych w zakresach budzących szczególne wątpliwości

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z namiWróć do oferty